تبلیغات
نـــــوشتـه های مــــــــن - پدر ، مادر ما متهمیم
 
نـــــوشتـه های مــــــــن
 
 
بازی آنلاین

روزای آخر سال 1389 رو داریم میگذرونیم و تعطیلات عید رو جلوتر داریم .

هرسال تو این مدت تعطلی ها ، كارای كلیشه ای رو انجام میدیم هرسال و همیشه تكرار می كنیم . میریم خونه فامیل و با توجه به این رسم مسخره شروع می كنیم همدیگه رو میبوسیم و طوری رفتار می كنیم كه انگار هیچ مشكلی با هم نداریم ولی هیچكدوم چشم دیدن همدیگه رو نداریم كه اینم همش به اجبار پدر و مادر
آخرشم یه عیدی مسخره بدن و ...

خداوكیلی اكثر ما جوونا بیشتر دوست داریم این تعطیلی هارو با دوستامون بریم بگردیم و خوش بگذرونیم .

ولی خوب حالا كه خیلی ها چاره ای نداریم من میخوام بهتون یه عیدی بدم . (البته خود من میرم با دوستام گردش )

این عیدی یه خاصه . البته شاید بعضی هاتون قبلا اون رو دیده باشید و اگه دیده باشید ، میدونید ارزش این عیدی خیلی خیلی بالاست

این عیدی یه كتابه . این رو گذاشتم تا تو دوران تعطیلات بجای انجام كارای مسخره دیدوبازدید این رو بخونید . مطمئن باشید پشیمون نمی شید . اونایی كه خوندن نظرشون رو بذارن تا بقیه بدونن كه ارزش خوندن رو داره .

توی ادامه مطلب با این كتاب آشنا بشید .....
این كتاب از دكتر شریعتی هستش كه همه خوب میشناسیمش و حرفاشو شنیدیم .

قسمتی از این كتاب رو میذارم . اگه خوشت اومد دانلودش كن .


پدرمومن من ... مادر مقدس من ... نماز تو یک ورزش تکراری است بدون هیچ اثر اخلاقی و اصلاح عملی و حتی نتیجه بهداشتی ! که صبح و ظهر و شب انجام می دهی اما نه معانی الفاظ و ارکانش را می دانی و نه فلسفه حقیقی و هدف اساسی اش را می فهمی. تمام نتیجه کار تو و آثار نماز تو این است که پشت تو قوز درآورد و پیشانی صافت پینه بست و فرق من بی نماز با تو نمازگزار فقط این است که من این دو علامت تقوی را ندارم!

تو می گویی: نماز خواندن با خدا سخن گفتن است. تصورش را بکن کسی با مخاطبی مشغول حرف زدن باشد اما خودش نفهمد که دارد چه می گوید؟ فقط تمام کوشش اش این باشد که با دقت و وسواس مضجکی الفاظ و حروف را از مخارج اصلی اش صادر کند. اگر هنگام حرف زدن "ص" را "س" تلفظ کند حرف زدنش غلط می شود اما اگر اصلا نفهمد چه حرفهایی می زند و به مخاطبش چه می گوید غلط نمی شود!

اگر کسی روزی پنج بار و هر بار چند بار با مقدمات و تشریفات دقیق و حساس پیش شما بیاید و با حالتی ملتمسانه و عاجزانه و اصرار و زاری چیزی را از شما بخواهد و ببینید که با وسواس عجیبی و خواهش همیشگی خود را تلفظ می کند اما خودش نمی فهمد که چه درخواستی از شما دارد چه حالتی به شما دست می دهد؟ شما به او چه می دهید؟ و وقتی متوجه شدید که این کار برایش یک عادت شده و یا بعنوان وظیفه یا ترس از شما هم انجام می دهد دیگر چه می کنید؟ گوشتان را پنبه نمی کنید؟

اگر خدا از آدم خیلی بی شعور و بلکه آدمی که مایه مخصوص ضد شعور دارد بدش بیاید همان رکعت اول اولین نمازش با یک لگد پشت به قبله از درگاه خود بیرونش می اندازد و پرتش می کند توی بدترین جاهای جهان سوم تا در چنگ استعمار همچون چهارپایان زبان بسته ی نجیب بار بکشد و خار هم نخورد و شکر خدا کند و در آرزوی بهشت آخرت در دوزخ دنیا زندگی کند و در لهیب آتش و ذلت و جهل و فقر خود ابولهب باشد و زنش حماله الحطب!!!

و اگر خدا ترحم کند رهایش می کند تا همچون خر خراس تمام عمر بر عادت خویش در دوار سرسام آور بلاهت دور زند و دور زند و دور زند...... و در غروب یک عمر حرکت و طی طریق در این" مذهب دوری" به همان نقطه ای رسد که صبح آغاز کرده بود. با چشم بسته تا نبیند که چه می کند و با پوز بسته تا نخورد از آنچه می سازد! و این است بنده مومن آنچه عفت و تقوی می گویند.

کجایی پدر مومن من... مادر مقدس من... وای بر شما نمازگزارانی که سخت غافلید و از نماز نیز. در خیالتان  خدای آسمان را نماز می برید و در عمل بت های قرن را. خداوندان زمین را... 

بت هایی را که دیگر مجسمه های ساده و گنگ و عاجز عصر ابراهیم و سرزمین محمد نیستند...


دانلود از سرور وبلاگ

پسورد : www.hnote.mihanblog.com


نوع مطلب : سخنان زیبا، 

ارسال شده در تاریخ : سه شنبه 24 اسفند 1389 :: توسط : حمید
درباره وبلاگ
هر روز
شیطان لعنتی
خط های ذهن مرا
اشغال می كند
هی با شماره های غلط ، زنگ می زند،‏
آن وقت من اشتباه می كنم و او
با اشتباه های دلم حال می كند.
دیروز یك فرشته به من می گفت:
تو گوشی دل خود را بد گذاشتی
آن وقت ها كه خدا به تو می زد زنگ
آخر چرا جواب ندادی
چرا بر نداشتی؟!
یادش به خیر
آن روزها
مكالمه با خورشید
دفترچه های ذهن كوچك من را
سرشار خاطره می كرد
امروز پاره است
آن سیم ها
كه دلم را
تا آسمان مخابره می كرد.
×××
با من تماس بگیر ، خدایا
حتی هزار بار
وقتی كه نیستم
لطفا پیام خودت را
روی پیام گیر دلم بگذار

مدیر وبلاگ: حمید
منوی اصلی
موضوعات
آرشیو مطالب
مطالب اخیر
نویسندگان
پیوندها
آمار وبلاگ
جستجو